Zdrowe budowanie mięśni

przez | 14 października 2022
Jeżeli dużo trenujemy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i jak jemy. Bardzo ważne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są głównym źródłem energii w ciele człowieka, stąd powinny stanowić około 60-70 procent naszego pożywienia. Na kolejnym miejscu znajdują się białka, wykorzystywane do budowania mięśni, tworzenia odporności i wielu innych procesów. Na koniec mamy tłuszcze także konieczne choćby do przyswajania niektórych witamin oraz właściwego funkcjonowania mózgu.

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Każdy z tych składników jest nam niezbędny, więc każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca któryś z nich z założenia nie będzie zdrowa.

Gdy planujemy rozbudować mięśnie, przypuszczalnie chcemy efekty ujrzeć właściwie natychmiast. W takiej sytuacji warto pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Powinno się jednakże stosować je z umiarem, nigdy nie przekraczać odpowiedniej dawki, a tak naprawdę powinno się robić to po konsultacji z lekarzem. Pamiętajmy by przed rozpoczęciem przyjmowania wszelkich odżywek i wspomagaczy zrobić najprostsze badania krwi i moczu. Kiedy wszystkie będą w porządku możemy iść po zakupy.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. W sklepach występuje pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest podstawowym nośnikiem energii w mięśniach i wspiera ich działanie. Możemy spojrzeć także na aminokwasy BCAA, znane jako aminokwasy rozgałęzione. Odżywki takiego rodzaju są dość łatwo dostępne a ich największą zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Pracę mięśni wspomaga także tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Ostrożnie jednak ze używaniem. Różnego typu schorzenia powiązane z ciśnieniem krwi nie pozwalają na stosowanie tego typu środków. Należy uważać też na rozpowszechniony dodatek nazwany tribulus lub tribulis. To naturalny roślinny testosteron.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Umożliwia szybszy rozwój mięśni, ale należy uważać żeby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, różne odżywki dopuszczone do sprzedawania również, ale istnieją osoby, które stosują je absolutnie bez jakiegokolwiek myślenia. Faszerują się wszystkim co nawinie im się pod rękę, a to kończy się zwykle chorobami serca, układu krwionośnego, a w niektórych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów powinno się stosować z głową.

Niezwykle interesują nas Wasze oceny. Czy masz pytania? (https://www.equiversum.pl/pl/c/bryczesy/21) Jeżeli tak, to namawiamy do kontaktu. Z przyjemnością ustosunkujemy się do każdej wieści.

Tylko wtedy będą efekty, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą działały prawidłowo i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co jakiś czas badania kontrolne i wszystko będzie w porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*