W co musimy się koniecznie wyekwipować wyjeżdżając na biwak „pod chmurką”?

przez | 7 lutego 2024
Wycieczki wakacyjne są obfite w różne atrakcje. Są to sporty wodne, gry zespołowe, obozy oraz spanie pod namiotem. Nie w każdym przypadku mamy dostęp do źródła zasilania i w takim razie potrzebujemy pompki, która funkcjonuje nie tylko na prąd, lecz działa zawsze.

wyprawy

Autor: Sport-shop.pl
Pompka Traper jest to małe urządzenie, które moglibyśmy zabrać w każde miejsce. Posiada jednak także wadę, gdyż wtłacza ona relatywnie niewiele powietrza oraz napompowanie materaca, opony (opony Barum) samochodowej lub pontonu, może zająć wiele czasu. Z pompką dwutłokową wszystko napompujemy prędzej, lecz będzie się to odbywać kosztem zajętego w większej części bagażnika. Kiedy kupujemy pompkę Traper, w takiej sytuacji powinniśmy zwracać bardziej znaczącą uwagę na surowiec, z jakiego jest ona zbudowana. Im więcej metalu tym naturalnie korzystniej. Jakiekolwiek części z tworzyw sztucznych przy takiej pompce są niepotrzebne. Na wakacyjne wycieczki potrzebny nam solidny sprzęt, który gdy wypadnie z bagażnika na asfalt, nadal będzie działać. Elementy z tworzyw sztucznych prędko się łamią oraz mogłyby kaleczyć palce. Wyłączne nie metalowe części, to powinny być wykonane z gumy podkładki pod nóżki takiej pompki oraz nakładka pod stopę osoby, która sprzętu używa.
pompka traper

Autor: Stan Dalone
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część różnorodnych pompek, które dostępne są na rynku, są towarami bez konkretnej firmy, co może utrudniać dobranie sprzętu wysokiej wytrzymałości i o dobrych parametrach. Możemy jednak spotkać paru producentów, którzy podpisują swe wyroby. Są one droższe, ale jest to sprawa, która nie powinna żadnego człowieka dziwić. Różnica w cenach pompek jest niezwykle duża. Pompki niemarkowe mogłyby być warte nawet 10 złotych.

Za pompki renomowanych firm musimy zapłacić relatywnie więcej. Zakupując tego typu pompkę należy zwrócić uwagę na to, czy w zestawie są przeróżne końcówki, które dają możliwość napompowania opony samochodowej, lecz również piłki czy karimaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*