Każdy kierowca ma na zajęciach kurs pierwszej pomocy — jednak po jakimś czasie mało co z niego pamiętamy

przez | 27 sierpnia 2022
Każdy Polak musi wiedzieć, jak trzeba pomóc osobie, która uległa wypadkowi. Zatem należy zapisać się na zajęcia przypominające.
Jeżeli spytać pierwszego lepszego kierowcę, co powinien uczynić, gdy ktoś uległ wypadkowi, to pewnie nie będzie w stanie konkretnie odpowiedzieć na to pytanie.

sport

Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Mówiłby coś o sprawdzeniu oddechu oraz masażu serca, ale pewnie nie pamiętałby, jak się do tego zabrać. Problem tkwi w tym, że kurs z pierwszej pomocy duża część mieszkańców naszego kraju zaliczała zaledwie raz w życiu — przy okazji zajęć na prawo jazdy. W naszym prawie nie ma przymusu ponawiania tego typu kursów na przykład co kilka lat. A szkoda. Jednakże to, że ustawodawca nas do tego nie zmusza, nie znaczy, że sami nie powinniśmy się do tego zmobilizować. Pierwsza pomoc przedmedyczna jest niebywale istotna. Dzięki wiedzy i zdecydowanemu działaniu można kiedyś uratować komuś życie. Wiadomo, że ambulans nie zawsze jest w stanie przybyć szybko, a pierwsze minuty są zawsze dla każdego poszkodowanego najistotniejsze. Zatem trzeba przemyśleć sprawę oraz iść na odpowiedni kurs.

Dzisiaj prezentujemy ten post – jeżeli jest on pomocny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu. Sprawdź, może to także wyda Ci się ciekawe.

Naprawdę nie kosztuje on aż tak wiele, a będziemy czuć się lepiej na drodze. Możemy się na niego zapisać nawet z całą rodziną. Dzieci też od małego muszą się zaznajamiać z tematem.

Na szkoleniu powiedzą nam, jak postępować z osobą nieprzytomną oraz jak robić sztuczne oddychanie. Dowiemy się również, co to jest pozycja boczna ustalona. Przypomnimy sobie także właściwie opatrywać przeróżne rany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*