Sporty związane z wodą są niesamowite — może fajnie byłoby nauczyć się pływać na desce ciągniętej przez latawiec

przez | 8 marca 2022
Różne typu sportów związanych z wodą pojawiły się w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Duża część z nich związana jest z deską surfingową.
Ktoś kiedyś chciał popływać na desce, jednak nie udało mu się znaleźć odpowiednich fal.

kitesurfing

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
wycieczka kajakiem

Autor: Trevor Mattea
Źródło: http://www.flickr.com
Był za to dobry wiatr. Pojawiła się zatem myśl, żeby przyczepić deskę do latawca i w ten sposób powstał kitesurfing. To rewelacyjna dyscyplina sportu, która od jakiegoś czasu szybko zyskuje nowych fanów. W naszym kraju też mamy coraz liczniejsze grono jej wielbicieli. Można uczęszczać na kursy. Mają one miejsce nie wyłącznie na Bałtyku, choć Mierzeja Helska jest ulubionym miejsce fanów tej dyscypliny. Jednakże naukę można rozpocząć w sumie na jakimkolwiek innym akwenie wodnym. Może być to również jezioro. Zajęcia zawsze składają się z etapu teoretycznego i praktycznego. Kluczowe jest, żeby początkowo nauczyć się prawidłowo powinniśmy stać na desce. Dzięki temu nie będziemy się ciągle wywracać.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego postu – on także jest warty uwagi.

Z biegiem czasu będzie nam szło coraz lepiej. Z uprawiania tej dyscypliny będziemy zapewne czerpać wielką przyjemność. Będziemy czuć wiatr we włosach oraz morską bryzę na skórze. Będzie to gigantyczna frajda dla najmłodszych. Zapisanie ich na kurs kitesurfingu będzie świetnym pomysłem na wakacje. Dzięki temu odciągniemy je od komputera czy telewizora.

Zaczną aktywnie spędzać czas i będą mieli możliwość, by poznać nowych ludzi. Ta dyscyplina sportowa niestety jeszcze nie pojawiła się jako konkurencja na Olimpiadzie, ale jej fani czynią w tym kierunku wielkie starania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*