Jakie istnieją typy nebulizatorów?

przez | 20 kwietnia 2022
Jeżeli nie wiesz, jaki typ inhalatora kupić, to dobrze byłoby wiedzieć, że zanim pójdziesz do sklepu medycznego lub apteki, trzeba zastanowić się, dlaczego w ogóle masz zamiar go kupić.

inhalator

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy będzie on głównie nawilżać drogi oddechowe solą fizjologiczną oraz solą hipersoniczną czy też masz zamiar używać leki silniejsze przepisane przez lekarza w wypadku tego typu dolegliwości jak astma. Dobrze byłoby wiedzieć, że nie każdy inhalator jest właściwy dla dowolnej substancji. Poza tym co poniektóre lekarstwa moglibyśmy stosować jedynie w inhalatorach pneumatycznych, ponieważ ultradźwięki mogłyby zniszczyć ich cząsteczki, czyli zmieniać ich budowę chemiczną. Nebulizator pneumatyczny funkcjonuje poprzez rozbijanie płynu na bardzo małe cząsteczki za pośrednictwem sprężonego powietrza, a następnie są one rozpraszane w postaci małej mgiełki, którą widzimy podczas wdychania.

W czasie każdego kolejnego wdechu, takie cząsteczki substancji leczniczej wnikają coraz głębiej do naszych dolnych dróg oddechowych. Łagodzą również objawy, leczą a także skracają czas trwania choroby. Głośność inhalatora równa się ok. 50 do 60 dB.

Nie ma co czekać, takie niesamowite okazje należy koniecznie wykorzystywać, więc nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Może nadawać się do wykorzystywania wszystkich lekarstw. Nie ma również jakichkolwiek utrudnień wiekowych. Jeśli chodzi o inhalator ultradźwiękowy, to wytwarza on leczniczy spray za pomocą fali dźwiękowej. Jego dużą mocną stroną jest to, że działa dosyć cicho. Niestety mankamentem jest to, że nie nadaje się on do użycia co poniektórych lekarstw. Są to przykładowo antybiotyki, sterydy czy też mieszanki o powiększonej lepKości.

Takiego inhalatora nie można także wykorzystywać w przypadku dzieci poniżej pierwszego roku życia. W sprzedaży istnieje także nebulizator membranowy, który działa przeciskając roztwór poprzez membranę poruszającą się z częstotliwością około 100-200 kHz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*