Pilot oraz stewardesa – zawody z przyszłością

przez | 5 lipca 2023
Każdy człek posiada w dzieciństwie marzenia tyczące się tego, co będzie czynił w życiu. Część dzieci, szczególnie chłopców deklaruje chęć pozostania pilotem.
Jednakże niestety większość z tych oświadczeń zostaje w strefie fantazjowań.

Grand Prix

Autor: daniel_jurena
Źródło: http://www.flickr.com
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiej przyczyny? Droga do zostania profesjonalnym pilotem jest długa jak też niebezproblemowa, stąd też ostatecznie niewielka grupa pretendentów dociera do końca. A to źle, gdyż w wyniku rosnącego popytu na podróże lotnicze liczba miejsc pracy w przestworzach bezustannie rośnie. Decyzję o zostaniu pilotem trzeba podjąć dość wcześnie. Z jakiej przyczyny? W Polsce działają jedynie dwie placówki kształcące do latania w przestworzach – w Rzeszowie i w Chełmie. Z racji wielu chętnych warto odpowiednio przygotować się. Podstawą będzie matura z fizyki, matematyki i obcego języka, a wszystko na rozszerzonym poziomie. Placówka przyjmuje niewielką liczbę zainteresowanych, a nauka nie należy do prostych. Całość po to, by bezpieczeństwo osób podróżujących było jak największe. Trzeba pamiętać, że prócz samej nauki pretendent musi posiadać pewne cechy, jakie ułatwią pracę w zawodzie pilota. Przede wszystkim aspirant na pilota musi wyróżniać się dobrym zdrowiem, a również odpornością na stres, która przydaje się w sytuacjach awaryjnych w czasie lotu.
Ponadplanową umiejętnością jest też zrobienie turystycznej licencji, jednak ona nie pozwoli na zatrudnienie w lotnictwie, a tylko gwarantuje transport (zobacz transport drobnicowy) lotniczy siebie albo swych bliskich w celach turystycznych. Druga licencja, ATP, umożliwia pracę na dużych maszynach, dostępnych w lotnictwie.

Ażeby ją uzyskać należy być pełnoletnim, cieszyć się dobrym zdrowiem jak też posiadać już licencję PPL bądź CPL. Innym fachem w owej branży jest radiooperator . Również on musi przebyć stosowny instruktaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*