Niestandardowe techniki leczenia – co należy wiedzieć o hipoterapii?

przez | 4 lipca 2023
Podczas leczenia osób niepełnosprawnych lekarze zaczynają sięgać po wszystkie dostępne sposoby, aby chociaż trochę pomóc takim ludziom. Czasami są to sposoby bardzo niekonwencjonalne, i mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka, że nie mające nic wspólnego z prawdziwą medycyną. A Okazuje się jednak, że wiele takich metod przynosi doskonałe efekty.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście nie u wszystkich, u jakich się je użyje, lecz niektóre przy dobrym użyciu charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością. Często równocześnie z leczeniem zasadniczym można użyć właśnie takich niekonwencjonalnych technik, i zdaje to, zwłaszcza u dzieci, egzamin. Przy kłopotach z układem ruchowym bardzo dobrze w wielu przypadkach sprawdza się hipoterapia Warszawa.

W największym uproszczeniu są to zabiegi, do wykonania jakich wykorzystuje się konia, na nim właśnie kuracjusze odbywają różne rozwijające ćwiczenia. Hipoterapia jest metodą bardzo bezpieczną, która nie niesie ubocznych skutków, a także jej ogromnym plusem jest to, że w dużym stopniu oddziałuje także na sferę psychiki młodych pacjentów.

Sporo małych dzieci, mających zaburzenia (zobacz również seksuolog) ruchu, poza tego typu problemami ze zdrowiem często mają problemy emocjonalne. Czują się gorsze od reszty dzieci, niekiedy samotne lub odrzucone. Przy hipoterapii często pomagają dzieci i dorośli, oni całkowicie akceptują chorych, dla jakich akceptacja ze strony rówieśników ma ogromne znaczenie – więcej informacji tutaj – . Lecz hipoterapia Warszawa to również duże korzyści w polepszaniu ogólnej sprawności ruchowej. Podczas jeżdżenia na koniu dzieci polepszają swoją koordynację i równowagę, w sumie nie znajdzie się sprzętu do rehabilitacji, który tak dobrze by stymulował wiele różnych obszarów, jak właśnie grzbiet konia. Jazda na koniu ma także duży wpływ na zapamiętywanie prawidłowych wzorców ruchu, rytmiczne ruchy znacznie poprawiają ich zapamiętywanie. Planując hipoterapię pamiętać trzeba o tym, że leczenie może być długie i nie od razu widać będzie pierwsze efekty. Czasami trzeba długiego okresu, aby można było zauważyć postępy, ale ci, jakim się udało z pewnością potwierdzą, że trud się opłacił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*