Jak się przyszykować przed wyjazdem na narty?

przez | 5 lipca 2023
Sezon narciarski już się rozpoczął, dlatego to odpowiedni moment, żeby przypomnieć w jaki sposób należycie się przyszykować do wyjazdu na stok. Powinni o tym pamiętać zarówno nowicjusze, jak również i ci, którzy na stok jeżdżą od lat.

Snowboard, zima

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wyjazd na stok bez stosownej zaprawy, wzmocnienia mięśni jak też całościowej poprawy tężyzny z pewnością nie przyniesie przyjemności, a przy okazji grozi również poważnymi kontuzjami. Jak więc należycie się przygotować, aby wypad był naprawdę udany? Po pierwsze powinniśmy zacząć od wypatrywania czasu na wyjazd . Weekendowe wypady na stok najrozsądniej jest zorganizować w polskich górach, gdy planuje się spędzić na stoku dłuższy urlop, śmiało możesz uplanować narty w Alpach. Jeżeli znany jest już termin podróży, możesz zaplanować przygotowawczy trening. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na kurs w centrum fitness, celowy może też okazać się trener trener węgorzewo personalny, jednak możemy też na stok przyszykować się samodzielnie. W takim przypadku niezmiernie ważne będą dyscyplina i systematyczność. Trening warto rozpocząć najlepiej na dwa miesiące przed wyjazdem, a absolutne minimum to jeden miesiąc. Koniecznie też trzeba przypomnieć sobie techniki jazdy jak też metodę upadania. Takowe kondycyjne przygotowanie poprzedzające narty włochy nie jedynie przyzwoli spędzić godziny na nartach, lecz także powinno uchronić przed kontuzjami, nieprzyjemnymi zakwasami oraz okaże się bardzo pomocne przy kiepsko przygotowanych trasach i w trudnych pogodowych warunkach.

Nim wyjedzie się na stok, koniecznie również pomyśleć powinniśmy o przygotowaniu oprzyrządowania. Powinniśmy zwrócić uwagę na kask, drążki oraz oczywiście, same narty. W taki sposób przyszykowani możemy pojechać na narty Włochy zaś okażą się doskonałym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*