Co konsumować w diecie kulturysty?

przez | 18 czerwca 2023
Trenujesz na siłowni, nie wiesz co spożywać, chciałbyś zdrowo się odżywiać jak też osiągać efekty niczym profesjonalny kulturysta. W poniższym artykule dowiesz się co możemy jeść, a co należy unikać w diecie kulturysty.

sezon

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
Dodatkowo nadmienimy o suplementach diety.
Na początku pragnąłbym napisać o zastosowaniu suplementów w diecie kulturysty, gdy jesteś początkujący na siłowni w żadnym wypadku nie potrzebujesz wspierać się odżywkami, bo twój organizm wspaniale zareaguje na bodźce które da trening brama treningowa siłowy. W początkowych 6 miesiącach treningów efekty będą na tyle zadawalające, że przy należytej, zdrowej diecie nie musisz nawet zastanawiać się nad suplementami. Twój ustrój w tym czasie winien w pełni spożytkować własny potencjał, wraz z ubiegiem czasu kiedy staniesz się w wyższym stopniu obeznanym pakerem, możesz rozważyć odżywki na masę. Niezwykle często zdarza się że początkujący praktykanci kulturystyki sięgają po suplementy jako zamiennik zróżnicowanego jadłospisu -całą ofertę znajdziesz na budujmase.pl. To duży błąd albowiem suplementy w żadnym razie nie zastąpią zbilansowanej diety, jak już wcześniej napomykałem bardziej traktujemy je jako uzupełnienie naszych posiłków -idź na mój blog. Np. jeżeli nie mamy czasu przyszykować posiłku po ćwiczeniach, przyrządzamy szybki shake białkowo – węglowodanowy + monohydrat kreatyny ażeby dostarczyć niezbędnych składników odżywczych do ciała, ażeby zabić katabolizm.
Dieta kulturysty w ogóle nie musi być katorżnicza oraz bezbarwna, istnieje wiele wyrobów jakie są zdrowe a także warto je umieścić w swym jadłospisie w fakultatywnych posiłkach.

Jeden z najważniejszych aspektów to jedzenie pięciu małych dań dziennie, nie zaś trzech dużych, dzięki temu nasza dieta stanie się w wyższym stopniu zróżnicowana, nasz metabolizm będzie działał poprawnie, więcej odżywczych składników dostarczona będzie do mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*