Poczuj swobodę lotu i przeżyj niespodziewaną, podniebną przygodę

przez | 28 marca 2023
Główne założenie latania jest takie, aby dać ludziom szansę wzniesienia się w przestworza. Ci, którzy pokusili się o loty inne niż samolotem jednogłośnie potwierdzają, iż jest to niesamowite uczucie lekkości i wolności.

fitness - obrazeczek

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
samochód

Autor: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
dieta

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzka chęć szybowania w przestworzach jest doskonale znana już od czasów starożytnych. Mówi się, że pierwsze paralotnie wymyślili alpiniści, którzy w ten sposób planowali ułatwić sobie powroty po osiągnięciu zamierzonego celu. W czasach swoich początków paralotnia przypominała właściwie spadochron. Z tego właśnie powodu jej pierwotne zdolności do lotu były mocno ograniczone. Co więcej, ze względu na dosyć ubogą konstrukcję były też bardzo ryzykowne. Obecnie lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – skupia rosnącą liczbę potencjalnych miłośników. Dla każdego, kto zamierza spróbować swoich sił w lataniu, stracić grunt pod nogami, poczuć wysokość i popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja nie jest zbytnio skomplikowana oraz nie wymaga właściwie żadnej swoistej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z doświadczonym partnerem tandemowym lub szkoleniowcem. Wszystko jest dość proste, a krótkie wskazówki udzielone przed startem zapewne będą wystarczające. Profesjonalna osoba towarzysząca zadba o wszystko, a „pasażer” będzie miał możliwość przyjąć odpowiednią, ale wygodną pozę i jedynie napawać się jedynymi w swoim rodzaju widokami. Dla tych, którzy tego typu loty już odbywali i marzy im się, aby teraz spróbować swoich własnych sił i możliwości istnieją liczne kursy przygotowawcze, bądź też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które zapewniają zdobycie różnorodnych umiejętności, legalnej licencji oraz oczywiście doświadczenia niezbędnego do przygotowania się do samodzielnego lotu. Poza tym, lot paralotnią nie wymaga właściwie żadnych konkretnych predyspozycji fizycznych. Planując swoją pierwszą podniebną przygodę warto jednak być w jak najlepszej formie, zostawić za sobą stresy i problemy, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i pozytywnym nastrojem. Tutaj pełna oferta: niesamowity lot paralotnią.

Jak wszystko w życiu, również paralotniarstwo niesie za sobą pewne ryzyko. Jeżeli jednak podejdziemy do niego z rozwagą, odbędziemy adekwatny kurs przygotowawczy i bezsprzecznie będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport (pilates we Wrocławiu) ten będzie dla nas bezpieczny oraz zagwarantuje wyjątkowe przeżycia i wielką uciechę. Dla zaciekawionych: paralotniowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*