Choroby cywilizacyjne – Otyłość

przez | 25 czerwca 2023
Nasze społeczeństwo prowadzi raczej siedzący tryb życia, ma niewystarczającą ilość ruchu, a to prowadzi do chorób cywilizacyjnych, między innymi do otyłości. Tylko 2 % Polaków uważa się za otyłych, niestety z medycznego punktu widzenia dotyczy to aż 53% dorosłych obywateli! Poza niewystarczającą ilością ruchu nadwadze sprzyjają takie czynniki jak nieodpowiednie odżywianie,nadmierna ilość soli, rozregulowanie gospodarki hormonalnej spowodowana zarówno tabletkami antykoncepcyjnymi i innymi lekami, jak też spożywaniem mięs (między innymi drobiu) nafaszerowanych hormonami.

Otyłość u mężczyzn

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę jak zagrażające życiu skutki dla naszego organizmu może mieć otyłość. Nie tylko jest przyczyną problemów z krążeniem krwi oraz sercem, ale i wykańcza stawy, które są zbyt mocno obciążone, kilkukrotnie podnosi szansę na to, że będziemy mieć żylaki… poza tym tłuszcz obrasta wiele z naszych organów wewnętrznych tym samym utrudniając ich działanie i skracając nam nasze cenne yerba mate cena życie. Oczywiście nie wspominam już o kwestiach wizualnych i psychicznych. Zobacz również: ()

Co zrobić, aby się przed tą przypadłością uchronić? Aby mieć piękne, zdrowe ciało i dobre samopoczucie? Naturalnie przede wszystkim zrównoważona dieta i ruch to podstawa. Nie należy uskuteczniać karkołomnych diet, gdyż zwykle przynoszą one więcej szkody niż pożytku – osłabiają organizm, a w następstwie grozi nam tak zwany „efekt jojo”.

Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością

Autor: Poprostuzdrowo.pl
Źródło: Poprostuzdrowo.pl

Na rynku dostępne są też najróżniejsze tabletki odchudzające, które w różny sposób wywierają wpływ na organizm. Niektóre przyspieszają przemianę materii, inne ograniczają wchłanianie węglowodanów lub tłuszczów, a jeszcze inne pęcznieją w żołądku i ograniczają głód. Można je używać dodatkowo, należy jednak mieć na uwadze, że odchudzanie przyniesie pożądane rezultaty tylko wówczas, kiedy będzie wypadkową wielu czynników.

Interesującą odpowiedzą na potrzeby osób, które źle się czują w swoim ciele i chcą schudnąć, jest program XL-S MEDICAL oferujący racjonalne sposoby otrzymania szczupłej sylwetki. (Apteka internetowa Strywald) Można zostać jego członkiem na stronie internetowej. Znajdziemy tam wszelkie istotne informacje dotyczące zdrowego trybu życia, porady specjalistów, jak również wspomagające proces tracenia wagi środki farmakologiczne w korzystnej cenie, której pozazdrościła by niejedna apteka internetowa. Jest tam też funkcja umożliwiająca obliczenie wskaźnika masy ciała i na tej podstawie stwierdzenie, czy mamy się czym przejmować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*