Doznałeś kontuzji? Wypróbuj świetną kurację na rozmaite urazy

przez | 16 października 2023
Mówi się, że nawet w raju nieszczęścia lubią chodzić po ludziach. Spędzamy urlop w wyjątkowym kurorcie, jest naprawdę jak w raju, gdyż pogoda dopisuje i warunki zakwaterowania również są wspaniałe. Najlepsze są jednakże rozrywki, gry, spędzanie czasu na plaży, a później kąpiel w idealnie przezroczystej wodzie.

doktor ikona

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Nieszczęście jednakże czai się za rogiem, obserwuje nas, zaciera ręce i czeka na moment, w jakiej nas zaatakuje. Jeszcze nie w tym momencie, jeszcze nie dziś, ale w końcu nas dopada. Zamiast dalej miło spędzać czas na urlopie musimy prędzej powrócić do Polski i zacząć naprawiać to, co zostało nam zepsute.

Czeka Cię długa rehabilitacja, o tak, ale na szczęście jest sposób na błyskawiczną i działającą terapię. Odpowiedzią jest terapia terapia uzależnień wrocław u dr Paradowskiego. Czynniki wzrostu to najprościej ujmując białka, stymulują one procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po kontuzji. Najbardziej pokaźna ich ilość jest w ziarnistościach płytek krwi, z nich uwalniane są czynniki w odpowiedzi na uszkodzenie tkanek w czasie procesu krzepnięcia krwi. Dzięki wpływowi czynników wzrostu stymulowana jest migracja komórek do miejsca kontuzji, tam są namnażane i różnicowane.

Kule ortopedyczne

Źródło: www.foter.com

Już od co najmniej paru lat lat czynniki wzrostu są używane w różnych gałęziach medycyny, najczęściej do skutecznej stymulacji gojenia tkanek. Świetnie sobie radzą w ortopedii, gdzie stosuje się je do przyspieszenia zrostu kostnego i gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Czynniki wzrostu to uniwersalny lek, który pozwala na wyleczenie każdego schorzenia ortopedycznego, lecz pole zastosowania tej metody wykracza daleko poza jedną specjalizację. W warunkach operacyjnych możemy stosować czynniki wzrostu dla działania, które wspomoże leczenie stawów rzekomych kości czy przykładowo w rekonstrukcjach więzadeł w kolanie. W największej jednakże ilości przypadków stosuje się terapię czynnikami wzrostu w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Ważny odnotowania jest fakt, iż z racji, że w trakcie terapii czynnikami wzrostu mamy kontakt tylko z własną krwią, nie ma ryzyka chorób wirusowych. istnieje jednakże wada – bolesność podania. Kilka dni po podaniu, wielu pacjentów odczuwa dolegliwości bólowe w miejscu uszkodzenia. Co istotne, niektóre leki przeciwbólowe mogą zniweczyć skuteczność działania czynników wzrostu, trzeba więc każdy dawkowany lek skonsultować z lekarzem. W przeciwnym razie cała terapia może się nie udać – zobacz także .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*