Odchudzanie jako sposób życia? Jak najbardziej, należy jednak mieć na uwadze, żeby nie przesadzić

przez | 19 czerwca 2023
Każdy ma jakieś priorytety, niektóre z nich są wspólne dla wielu z nas. Nie możemy stwierdzić, iż jeden priorytet jest ważniejszy od drugiego, to mogłoby być niesprawiedliwe. Jeśli definiujemy sobie cel to jest to coś tak niezbędnego dla nas, iż żadne rankingi czy porównania nie będą oddziaływać na wytyczoną przez nas drogę.

potrafiszschudnac.pl

Autor: with wind
Źródło: http://www.flickr.com

Przynajmniej nie powinny, gdyż tak naprawdę najważniejsze cel, do jakiego chcemy dotrzeć, niekiedy nawet z wielkim uporem. Tak więc priorytety mogą być różnorodne, lecz jesteśmy w stanie odnaleźć takie grupy wspólne, które dążą do tego samego. Takim czymś jest na przykład odchudzanie.

To już nawet nie jest pewna moda, to po prostu sposób bycia. Nie odchudzają się jedynie osoby, które mają istotny problem z nadwagą, ale również osoby, które marzą o odpowiedniej sylwetce. Czasami te marzenia są za bardzo przesadne, więc powinniśmy zachować umiar. Najbardziej korzystnie więc ćwiczyć z osobami, które się na tym znają, zaplanować sobie realną dawkę ćwiczeń, nie przesadzać, nie nadrabiać, bo zamiast efektów będziemy cali obolali. Najbardziej korzystnie uczyć się od kogoś, na przykład korzystając z sieci sieci rybackie (ćwicz z taśmami trx), oglądając filmy z ćwiczeniami i przede wszystkim mieć na uwadze, że w parę dni nie osiągniemy sylwetki o jakiej myślimy (zobacz co to jest tabata).

To niemal tak samo jak z jedzeniem, niektórzy myślą, że jak przestaną w ogóle coś spożywać, to będzie wszystko okej, a waga sama spadnie, niestety, w ten sposób można jedynie nabawić się niepotrzebnych komplikacji. Tak samo jest z ćwiczeniami, dzięki którym mamy schudnąć. Spokojnie, wszystko powolutku, nie przyspieszajmy jednakowoż zbytnio, gdyż w najłagodniejszej postaci możemy się zniechęcić, a w mniej korzystnym scenariuszu nabawić się poważnych problemów ze zdrowiem. Nie powinniśmy więc ryzykować.

Najbardziej korzystnie postawić sobie określone cele, możliwe do zrealizowania. Nie patrzmy się jednakowoż na innych, którzy być może mają podejście, aby zrzucić wagę jak najbardziej błyskawicznie. Skoro będziemy się porównywać do ich szalonego tempa, to tym bardziej można się zniechęcić lub wyrządzić sobie krzywdę. Każdy z nas inaczej podchodzi do sportu, do aktywności, każdy z nas także inaczej znosi konkretną dawkę ćwiczeń. Zamiast więc szaleć wrzućmy na luz i odchudzajmy się spokojnie. Nie dość, że efekty przyjdą, to polubimy ten nowy sposób spędzania czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*