Spływy kajakowe Pilicą

przez | 24 czerwca 2023
Odpoczynek, czy to wiosną, czy latem należy zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Warto przygotować się na bardziej czynne formy odpoczywania. Nie trzeba przy tym wcale wyjeżdżać z kraju, aby zafundować sobie cudowne wakacje. Spływy kajakowe Pilicą mogą stanowić genialną okazję do sprawdzenia własnej kondycji ,a także miłego spędzenia czasu. Takie spływy kajakowe są szczególnie zalecane tym osobom, które dysponują wolnym weekendem. Jest to perfekcyjna opcja dla ludzi młodych i aktywnych bądź dla uczniów szkół, jak i całych rodzin.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Brzegi Pilicy obfitują w niezwykle urokliwe lokalizacje na biwak. Koryto rzeki bywa miejscami ogromnie kręte. Wielkie ilości wysp jak również rozlewisk przydaje Pilicy uroku. Okolice rzeki szokują rozlicznymi atrakcjami krajobrazowymi i krajoznawczymi. Najbardziej narażone i najcenniejsze okazy roślin oraz zwierząt podlegają ochronie w ramach Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Na spływy kajakowe Pilicą szczególnie poleca się niezwykły fragment Maluszyn-Sulejów. To właśnie w Maluszynie rozpoczyna się wiele spływów. Ich oferty da się odnaleźć w Internecie wpisując w wyszukiwarkę wypożyczalnia kajaków Pilica. Weekendowe spływy są organizowane zazwyczaj dla grup. Posiadają plenerowe wieczory integracyjne ,a także ogniska dla uczestników. Przed zwodowaniem kajaków kadra specjalistów objaśnia kajakowiczom w jaki sposób najbezpieczniej poruszać się po Pilicy. Odcinki dzienne podczas spływu wynoszą zazwyczaj do około dwudziestu kilometrów. Wypożyczalnia kajaków Pilica oferuje wytrzymałe kajaki, wiosła, kamizelki, jak również opiekę doświadczonych instruktorów wraz ze szkoleniem kajakowym. W cenę wynajęcia kajaku wlicza się także zazwyczaj pole biwakowe. Wiele wypożyczalni kajaków posiada także dodatkowe samochody, które po wcześniejszych ustaleniach, są w stanie przewieźć grupę uczestników z dworca do miejsca gdzie zaczyna się spływ. Można z wypożyczalni także nieraz pożyczyć namiot.

Wykwalifikowane wypożyczalnie posiadają również coś dla bardziej zaawansowanych kajakarzy, tak zwane spływy traperskie. Są one zaadresowane do tych, którzy nie lubią problemów wynikających z przewożenia bagaży samochodem. Na takiego rodzaju spływie wszystko znajduje się z uczestnikiem w jego kajaku.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej wiadomości na prezentowany w tym tekście temat, to zobacz tu bez wahania uzupełniające informacje (https://europell.pl/hurtownia-skor-naturalnych-krakow).

Takie wyjście pozwala na sporą elastyczność w planowaniu następnych etapów swojej trasy. Można wtedy czasami wybrać również samodzielnie miejsce na biwak. takiego typu spływ bywa zwyczajowo dłuższy. Poszczególne etapy codziennych tras mogą wynosić nawet trzydzieści kilometrów. Zmęczenie wynagradzają jednak interesujące krajobrazy. Każdy zainteresowany kajakarstwem powinien spróbować tego rodzaju spływu. Dobrze znaleźć bardziej szczegółowy opis konkretnych tras wpisując w sieci pytanie na przykład kajaki Pilica. Przed wybraniem się na spływ można także zapytać użytkowników na forach poświęconych kajakarstwu. Nazwać własny post chociażby Pilica Spływ. W taki oto sposób na pewno uda się uzyskać szereg kluczowych rad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*