Kiedy należy wypakować specjalistyczne elektrody defibrylacyjne?

przez | 6 lutego 2024
W naszym kraju coraz częściej mówimy o konieczności zwiększenia ogólnodostępnego defibrylatora AED. Naturalnie nie jest tak bez powodu.
Zestawienia mówią znacząco o tym, jak znaczącą rolę odgrywa automatyczny defibrylator podczas reanimacji pacjentów z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Możliwie szybkie włączenie AED dla akcji reanimacyjnej to czynnik wielokrotnie zwiększający szanse na przeżycie chorego. Skoro więc każda sekunda jest na wagę złota, tego typu defibrylatory AED muszą być przecież ogólnie dostępne oraz usytuowane w większych skupiskach ludzkich. Najkorzystniej co kilkaset metrów. Jest wiadome jednak, że tak naprawdę praktyka jest trochę odmienna i daleko jeszcze Polakom do tego pod tym kątem do naszych zachodnich sąsiadów. Do pozytywnych faktów należy jednak zaliczyć to, że z każdym rokiem w Polsce przybywa defibrylatorów AED i to, że zaciekawienie nimi jest coraz bardziej widoczne.

kobiety na koniu

Źródło: flickr.com
To natomiast rodzi jednak dużo pytań pośród tych osób, które pragną tego typu urządzenie kupić. Co to w ogóle jest oraz jaką firmę wybrać. I co należy z nim wykonać, kiedy już go w końcu kupimy. Jak zacząć oraz czy konieczne jest jakieś szkolenie? Zatem przywieziony przez doręczyciela defibrylator trzeba wypakować i nade wszystko przeczytać instrukcję obsługi. W większej części wypadków defibrylator jest przywożony w formie gotowej już do używania. Dobrze jest sprawdzić, czy elektrody szkoleniowe są przyłączone i czy kontrolka poziomu AED pali się sygnalizując gotowość urządzenia do działania. Jeśli tak jest, to trzeba go umieścić w miejscu do takiego celu przeznaczonym. Można także zawsze bezpiecznie włączyć defibryLator.

Nie rezygnuj – kontynuuj oglądanie (https://healthplace.pl/klawiterapia/) wciągających Cię wpisów. Wyszukasz ich dosyć dużo na naszej następnej stronie. Zapraszamy!

Przeprowadzi wtedy tzw.

autotest i rozpocznie emitować wskazówki głosowe. Nie ma obawy, że narzędzie samoistnie wykona defibrylację. Nigdy nie należy rozpakowywać elektrod szkoleniowych, które są dostarczone w specjalnym opakowaniu zabezpieczającym elektrody przed wysychaniem żelu oraz uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*