Odżywki dla osób aktywnych fizycznie – czy można po nie sięgać? – Zobacz jakie powinny być najskuteczniejsze suplementy diety!

przez | 22 czerwca 2023
Czy warto sięgać po odżywki dla sportowców? Czy ich używanie nie zagraża zdrowiu? To pytania, które bez najmniejszych wątpliwości zadaje sobie bardzo dużo osób nim zdecyduje się zacząć je zażywać.

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Duża liczba odżywek dla osób uprawiających sport hulajnogi do trików to sprzedawane bez recepty we wszystkich aptekach suplementy diety. Najchętniej stosowane odżywki dla sportowców to te, które wspomagają spalanie tłuszczu oraz odżywki dla sportowców, które mają sprawić, że nastąpi szybszy przyrost masy mięśniowej. Kupują je głównie osoby, które mimo wielu ćwiczeń i przestrzegania diety , w której znajdują się duże ilości białka, a malutko tłuszczu mają problemy z pozbyciem się tkanki tłuszczowej oraz wypracowaniem masy mięśniowej. W żadnym wypadku odżywki tego rodzaju nie zastąpią jednak diety obfitującej w białko i aktywności fizycznej – Giełda Suplementów – oferta. W każdym przypadku stosowanie tego rodzaju suplementów musi zostać połączone z odpowiednim treningiem o charakterze siłowym. Wśród bezpiecznych odżywek dla sportowców wymienić należy przede wszystkim odżywki , które zawierają glutaminę bądź białko. Nie zagrażają one, co nie jest równoznaczne z tym, że mogą być stosowane w dowolnie wybranych ilościach.

Sportowcy – nawet amatorzy – wyjątkowo chętnie sięgają nie tylko po odżywki, ale także po napoje o charakterze izotonicznym. W ich składzie obecne są zwłaszcza składniki mineralne, które podczas dużego wysiłku są tracone w znacznych ilościach przez organizm. Obecny jest w nich więc magnez, wapń, sód, potas i fosfor – sprawdź szczegóły na . Do napoi izotonicznych dodaje się również węglowodany i witaminy. Jeżeli jednak celem intensywnego wysiłku fizycznego jest utrata nadprogramowych kilogramów, powinno się stosować te napoje w wielką ostrożnością.

odżywki na masę

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo dużej zawartości składników mineralnych i witamin są one wyjątkowo kaloryczne. Jeżeli planujemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów, to podczas ćwiczeń zamiast napoi o charakterze izotonicznym powinno się raczej sięgać po wodę mineralną, głównie po taką, która zawiera dużą ilość sodu. Woda mineralna nie dostarcza kalorii – można więc spożywać ją bez lęku o dodatkowe kilogramy. Nie wolno zapominać, że bardzo istotne jest nawadnianie organizmu nie po, ale w trakcie ćwiczeń. W żadnym wypadku nie powinno się stosować sterydów anabolicznych. Wywierają one bardzo szkodliwy wpływ na całe ciało i mogą prowadzić do uszkodzenia różnych narządów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*